Avestus Real Estate wyłonił wykonawców Imagine

Avestus Real Estate wybrał firmy odpowiedzialne za realizację inwestycji biurowej Imagine, powstającej u zbiegu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. Wykonawcą kompleksu biurowego będzie Eiffage Polska Budownictwo S.A., natomiast realizacją garażu naziemnego-wielopoziomowego zajmie się firma GOLDBECK Sp. z o.o. Całość prac budowlanych, które rozpoczną się w drugiej połowie marca br., koordynował będzie zespół Avestus Real Estate.

Eiffage Polska Budownictwo S.A. wykona pełen zakres prac budowlanych związanych z realizacją budynków A i B kompleksu Imagine – od robót fundamentowych, przez konstrukcję budynków, prace instalacyjne, montaż elewacji, aż po prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu inwestycji. Przygotowaniem trzeciego budynku, wchodzącego w skład Imagine – naziemnego garażu, zajmie się firma GOLDBECK Sp. z o.o., specjalizująca się w kompleksowym wykonawstwie wielopoziomowych parkingów.

W ramach planowanej inwestycji powstanie nowoczesny kompleks biurowy, w którym znajdzie się 14 800 m kw. powierzchni biurowej, 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz wspomniany naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

– Przystępując do realizacji Imagine postawiliśmy na system generalnego wykonawstwa, powierzając prace dwóm wyspecjalizowanym firmom, które odpowiedzialne będą za przygotowanie różnych elementów kompleksu. W naszych działaniach zawsze kierujemy się efektywnością, dlatego też uznaliśmy, że w przypadku inwestycji Imagine tego rodzaju rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie i przełoży się na sukces projektu. Cieszymy się, że zespół doświadczonych profesjonalistów firmy Eiffage Polska Budownictwo, znany nam już dzięki wspólnej realizacji kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie, będzie jednym z naszych partnerów także na budowie Imagine. Również drugi partner – GOLDBECK, jest niekwestionowanym liderem w zakresie naziemnych konstrukcji garażowych, posiada wieloletnie doświadczenie i imponującą liczbę zakończonych sukcesem inwestycji w całej Europie, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności wyboru. Zakładamy, że prace budowlane w ramach całego projektu potrwają około 16 miesięcy i w drugiej połowie 2019 r. kompleks Imagine przyjmie pierwszych najemców – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, Avestus Real Estate.

Nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z trzech budynków – dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej, natomiast w trzecim znajdzie się garaż naziemny. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co przekłada się na konkretne i atrakcyjne korzyści dla przedsiębiorców.

– Nasza firma jest ekspertem w budownictwie kubaturowym – mamy bogate doświadczenie z realizacji obiektów biurowych, handlowych i przemysłowych. Współpraca przy kolejnym projekcie dla Avestus Real Estate stanowi dla nas istotne wyróżnienie – podkreślił Marek Kowalik, Dyrektor Regionu Południowego Eiffage Polska Budownictwo.

W Imagine zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie. Obiekt będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt biurowca przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmie się firma Colliers International.

Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczną się w marcu br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano natomiast na przełom II i III kwartału 2019 r.

O Avestus Real Estate
Avestus Real Estate to wiodący deweloper, doradca oraz inwestor w sektorze nieruchomości w Polsce i Europie Środkowej, obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma prowadzi projekty w Czechach, Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji, gdzie realizuje inwestycje biurowe, handlowe, wielofunkcyjne oraz mieszkaniowe. W regionie Europy Środkowo- Wschodniej posiada około 2 mln mkw. powierzchni komercyjnej w fazie rozwoju, zarządzania lub doradztwa leasingowego.
Avestus Real Estate jest znany w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych projektów biurowych, jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, czy park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu deweloperskiego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Obecnie w Polsce realizuje projekt Imagine przy ul. Piłsudskiego w Łodzi.
O Eiffage Polska Budownictwo
Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Jest działającym w Polsce od niemal 30 lat generalnym wykonawcą usług budowlanych, wyspecjalizowanym w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Firma posiada szerokie doświadczenie w budowie wymagających, nowatorskich i trudnych technologicznie obiektów. Do najważniejszych spośród kilkuset realizacji EPB należą: POSNANIA – największy obiekt handlowy w zachodniej Polsce, zdobywca certyfikatu Breeam International New Construction, wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy w Zakopanem, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie oraz konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika”
w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie.

O GOLDBECK
GOLDBECK Sp. z o.o. należy do koncernu GOLDBECK International – i jest jedną z największych rodzinnych firm budowlanych w całej Europie, zatrudniających ponad 6000 osób. Obszarem działań i usług GOLDBECK od 1969 roku jest projektowanie oraz kompleksowa realizacja obiektów przemysłowych i logistycznych, budynków biurowych i administracyjnych, parkingów wielopoziomowych oraz urządzeń solarnych. GOLDBECK realizuje inwestycje w oparciu o usystematyzowane i skatalogowane elementy pochodzące z własnej produkcji. W zakładach GOLDBECK w: Bielefeld, Hamm, Treuen, Kutnej Horze (Republika Czeska), Rakowicach Małych, Toruniu (COMFORT S.A) oraz w Lućmierzu k/Łodzi produkowane są na skalę przemysłową konstrukcje stalowe i aluminiowe oraz prefabrykowane elementy żelbetowe. Najwyższa jakość wznoszonych budynków osiągnięta została dzięki własnej produkcji, stąd jakość realizowanych inwestycji od lat pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie. Do grupy Klientów GOLDBECK należą międzynarodowi deweloperzy: SEGRO, Goodman, P3, Panattoni Europe; koncerny motoryzacyjne: Volkswagen, BMW, Audi; centra handlowe: REAL, Deichmann, Aldi, Kaufland. Największą realizowaną obecnie inwestycją (z pośród kilkunastu prowadzonych zadań inwestycyjnych) w Polsce jest budowa obiektu magazynowego dla Zalando w Głuchowie (już kolejnego-drugiego).