Łódzki kompleks biurowy Imagine w pełnym kształcie

Kompleks biurowy Imagine wkracza w ostatnią fazę realizacji. Na budynkach A i B zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Inwestycja realizowana przez Avestus Real Estate przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi, będzie gotowa na przyjęcie najemców w III kwartale 2019 r.

Dziewięć miesięcy – dokładnie tyle czasu potrzebował generalny wykonawca części biurowej kompleksu Imagine, Eiffage Polska Budownictwo S.A., na wykonanie pełnej konstrukcji dwóch sześciokondygnacyjnych budynków biurowych. Na obu budynkach pojawiły się już także pierwsze elementy elewacji, a w najbliższych tygodniach zostaną zamontowane ekrany akustyczne na dachu. Równolegle prowadzone są także prace izolacyjne i termoizolacyjne, a wewnątrz budynków – prace  murowe, tynkarskie i instalacyjne. Dotychczas w ramach całej inwestycji, wykonano również m.in. ścieżkę rowerową od strony Al. Rydza-Śmigłego, dedykowane przyłącze ciepłownicze oraz usunięto wszelkie kolizje infrastruktury podziemnej, blokującej przebudowę skrzyżowania od strony Al. Piłsudskiego.

Istotny element całego kompleksu Imagine stanowi także sześciopiętrowy parking naziemny. Wykonanie konstrukcji i elewacji garażu zakończono we wrześniu br., a obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Za tę część inwestycji odpowiedzialna jest firma GOLDBECK.

Zawieszenie wiechy to krok milowy w realizacji każdej inwestycji. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tempa prac przy budowie Imagine. Rozpoczynając ten projekt narzuciliśmy sobie bardzo wymagający harmonogram realizacji, który wielu osobom mógł się wydawać nierealny. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu i wzorowej współpracy z wykonawcami poszczególnych części biurowca, złożony proces inwestycyjny przebiega zgodnie z założeniami i już za nieco ponad pół roku w Imagine pojawią się pierwsi najemcy. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się również na zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego kompleksu. Jesteśmy na etapie finalizacji negocjacji z kolejnymi firmami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Wśród najemców Imagine znajdują się m.in. firma technologiczna Bluerank, która zagospodaruje 2043 m kw. przestrzeni biurowej oraz dwujęzyczne przedszkole Kids&Co. i restauracja Olimp, które zaaranżują powierzchnię handlowo-usługową, usytuowaną na parterze budynku B.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmuje się firma Colliers International. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na III kwartał 2019 r.