Kompleks biurowy Imagine z klubem fitness!

Calypso Fitness wkracza do Łodzi! Lider rynku fitness w Polsce, został kolejnym najemcą Imagine – kompleksu biurowego zrealizowanego przez Avestus Real Estate przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. Nowoczesny klub treningowy zagospodaruje niemal 1500 m kw. powierzchni, umiejscowionej na pierwszym piętrze Budynku B. Otwarcie Calypso Fitness w kompleksie biurowym Imagine zaplanowano na maj 2020 r.

Calypso Fitness jest wiodącą marką na polskim rynku fitness, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów zlokalizowanych w 26 miastach na terenie całej Polski. Biurowiec Imagine będzie pierwszą lokalizacją firmy w Łodzi. W nowocześnie zaaranżowanym klubie znajdą się profesjonalnie wyposażone sale treningowe oraz strefy odpoczynku m.in. z sauną. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanych przestrzeniach „Kids Play” zapewniona będzie bezpłatna opieka dla dzieci, podczas treningu ich rodziców. W klubie znajdą się także strefy treningu funkcjonalnego GIPARA ZONE, sale do zajęć grupowych fitness, nowoczesna linia sprzętów siłowych i cardio oraz strefa wolnych ciężarów. Klub Calypso Fitness w kompleksie Imagine będzie ogólnodostępny – z jego oferty będą mogli skorzystać zarówno pracownicy obu budynków biurowych, jak i wszystkie osoby zainteresowane treningiem sportowym. Ponadto, klienci Calypso będą mieli możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z parkingu, znajdującego się w garażu naziemnym na terenie kompleksu.

Centrum fitness od samego początku stanowiło dla nas jeden z najważniejszych elementów koncepcji aranżacji przestrzeni handlowo-usługowych Imagine. Przygotowując i realizując inwestycję, chcieliśmy stworzyć nie tylko nowoczesny kompleks biurowy, ale również miejsce, w którym będzie można skorzystać z różnego rodzaju usług. Doświadczenie wyniesione z innych rynków regionalnych oraz rozmowy z obecnymi i potencjalnymi najemcami Imagine, pozwoliły nam zidentyfikować najważniejsze potrzeby naszych partnerów, wśród których obecność centrum fitness w nowoczesnym miejscu pracy zajmuje czołowe miejsce – powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director w Avestus Real Estate.

Klub Calypso Fitness w Imagine zostanie zaaranżowany na około 1500 m kw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na pierwszym piętrze Budynku B. Dla klientów centrum treningowego zostanie przygotowany komfortowy i bezpośredni dostęp prowadzący przez lobby budynku.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego projektu. Klub Calypso IMAGINE Łódź będzie miejscem szczególnym, które jako jedno z pierwszych w Europie będzie kompleksowo wyposażone w urządzenia GreenSystem marki SportsArt. Poza wyjątkowym designem i perfekcyjną biomechaniką tej linii urządzeń, ich niekwestionowaną zaletą jest odzyskiwanie energii, wytworzonej podczas treningu. Wyprzedzając przyszłość, mogę zdradzić, że znaczna część klubu będzie zasilana w energię elektryczną uzyskaną właśnie w ten sposób. Zyskujemy wszyscy, regularnie ćwicząc robimy coś ważnego dla siebie, oszczędzając energię robimy coś ważnego dla środowiska, a dodatkowo dzięki aplikacji WATA, każdy z użytkowników klubu Calypso Fitness zbiera punkty, które może wymienić na atrakcyjne nagrody. Pomimo, że otwarcie klubu nastąpi za kilka miesięcy, obserwujemy gigantyczne zainteresowanie łodzian tym miejscem. W trosce o najwyższy komfort użytkowników już dzisiaj zawarliśmy umowy z firmą OK SYSTEM Polska oraz operatorem kart BeActive. To oznacza, że użytkownicy posiadający pakiety lub karty tych Partnerów już wkrótce będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień klubu, bez żadnych limitów i ograniczeń – powiedział Mikołaj Nawacki, Prezes i Założyciel Calypso Fitness.

Imagine to nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) oferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim powstał naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Wśród najemców kompleksu biurowego Imagine znajdują się m.in. EY, globalny lider w zakresie usług audytorskich oraz Asseco Poland, największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W gronie najemców Imagine jest również New Work Offices – firma, która w obu budynkach kompleksu zaaranżowała przestrzeń biurową dla klientów korporacyjnych oraz biura serwisowane dla mniejszych firm. Na wynajem przestrzeni w Imagine zdecydowała się także prężnie działająca łódzka firma z branży technologicznej – Bluerank. Grono najemców uzupełniają również dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp. Obie firmy wykorzystują powierzchnię handlowo-usługową Imagine, usytuowaną na parterze Budynku B. Na terenie kompleksu znajduje się także sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem, w którym można kupić wypiekany na miejscu chleb, czy wypić kawę.

Prace budowlane w ramach inwestycji Imagine rozpoczęły się w marcu 2018 r. Pierwsi najemcy wprowadzili się do kompleksu już na początku września 2019 r. Z kolei, w październiku 2019 r. odbyło się oficjalne otwarcie Imagine, połączone z odsłonięciem rzeźby autorstwa Mikołaja Apelt-Ciupińskiego (studenta  łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego), która stanęła w pasażu miejskim pomiędzy dwoma budynkami biurowymi kompleksu.