EY nowym najemcą kompleksu biurowego Imagine w Łodzi

EY, międzynarodowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego oraz transakcyjnego, dołączył do grona najemców przestrzeni biurowych Imagine. Firma wynajęła 3015 m kw. nowoczesnej powierzchni na okres 5 lat. Biura łódzkiego oddziału EY zlokalizowane będą na IV i V piętrze budynku A kompleksu Imagine, powstającego przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza.

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 000 pracowników, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku Globu. W Polsce EY zatrudnia 4000 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. EY Polska regularnie zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Tylko w tym roku otrzymał tytuł Najlepszej firmy audytorskiej 2018, Najbardziej aktywnej firmy audytorskiej na giełdzie 2018 i Najlepszej firmy audytorskiej badającej spółki giełdowe 2018 w Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej” oraz Rankingu Audytorów Spółek Giełdowych „Parkiet”. Z kolei w najnowszym Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” po raz kolejny EY Polska zyskał miano największej firmy doradztwa podatkowego według przychodów. Firma jest też wieloletnim liderem Rankingu Firm i Doradców Podatkowych „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii spory podatkowe. Firma została wielokrotnie wyróżniona tytułem Idealnego Pracodawcy według Uniwersum, a także Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w rankingu „Pracodawca Roku®” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W 2017 roku Great Place to Work nagrodził EY w kategorii organizacji zatrudniających ponad 500 pracowników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona najemców Imagine dołączył EY, jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na całym świecie. Zaufanie ze strony tak prestiżowej organizacji jest potwierdzeniem licznych atutów kompleksu biurowego Imagine, a dla naszego zespołu stanowi dodatkowo doskonałą motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy u progu nowego roku. Podpisanie umowy z EY jest dla nas tym cenniejsze, że firma przeprowadzi się do Imagine z innego biura w Łodzi. Pokazuje to, że lokalizacja u zbiegu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza jest doceniana przez firmy stwarzające doskonałe warunki do rozwoju, zarówno samego biznesu, jak i swoich pracowników – powiedziała Marta Wybrańska, Dyrektor ds. Najmu Avestus Real Estate w Polsce.

Nowa siedziba EY zajmie 3015 m kw. powierzchni na IV i V piętrze budynku A w kompleksie Imagine, a pracownicy EY otrzymają także dostęp do dedykowanego tarasu.

– EY chce być zawsze blisko swoich klientów i mieć dobrą lokalizację dla pracowników. Posiadamy biura na całym świecie, a w Polsce nie koncentrujemy się tylko na Warszawie, ale jesteśmy także obecni w innych miastach, w tym Łodzi. Przykładamy przy tym dużą wagę do miejsca pracy naszych specjalistów. Nasza nowa łódzka siedziba jest miejscem ułatwiającym kreatywną i inspirującą pracę, jednocześnie posiada też bardzo dobrą lokalizację – powiedział Paweł Tynel, Partner, COO (dyrektor operacyjny) EY Polska.

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych

Wśród najemców Imagine znajduje się także m.in. Asseco Poland, największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz New Work Offices – firma, która w obu budynkach kompleksu zaaranżuje przestrzeń biurową dla klientów korporacyjnych oraz biura serwisowane dla mniejszych firm. Na wynajem przestrzeni w Imagine zdecydowała się także prężnie działająca łódzka firma z branży technologicznej – Bluerank. Grono najemców uzupełniają również dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp. Obie firmy zagospodarują powierzchnię handlowo-usługową Imagine, usytuowaną na parterze Budynku B. Na terenie kompleksu znajdzie się także sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem, w którym będzie można kupić wypiekany na miejscu chleb, czy wypić kawę.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne. Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczęły się w marcu 2018 r. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na początek września 2019 r.