Imagine z pozwoleniem na budowę

Avestus Real Estate uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Imagine w Łodzi. W ramach inwestycji realizowanej u zbiegu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza powstanie nowoczesny obiekt biurowy, w którym znajdzie się 14 500 m kw. powierzchni biurowej, 2 300 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w listopadzie.

Imagine to pierwszy projekt deweloperski realizowany przez Avestus Real Estate w Łodzi. Nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z trzech budynków – dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 16 800 m kw. powierzchni komercyjnej, natomiast w trzecim znajdzie się garaż naziemny na 356 miejsc parkingowych oraz 49 podwójnych stojaków rowerowych. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie. Obiekt będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent.

Jesteśmy przekonani, że projekt realizowany przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego
i Śmigłego-Rydza spotka się z dużym zainteresowaniem najemców, którzy docenią innowacyjność inwestycji, najwyższą jakość wykończenia oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych. Ogromnym atutem kompleksu jest również jego znakomita lokalizacja na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki położeniu w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego z doskonałym dostępem do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, Imagine stanowić będzie doskonałą propozycję dla firm poszukujących nowoczesnych powierzchni biurowych w dogodnej lokalizacji
– powiedział Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, Avestus Real Estate.

Projekt biurowca przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmie się firma Colliers International.

Dla wszystkich użytkowników Imagine przygotowaliśmy szereg udogodnień. Każdy
z najemców będzie mógł zaaranżować przestrzeń w sposób najbardziej efektywny
i dopasowany do charakteru swojego biznesu, stawiając na open space, układ gabinetowy
lub mieszany. Jednak co najważniejsze, Imagine to nie tylko nowe, zaawansowane technologicznie powierzchnie biurowe. To również kreatywne otoczenie przyjazne środowisku. Przestrzeń zielona wokół budynku wraz z ławkami i fontanną będzie przeznaczona zarówno dla pracowników obiektu, jak i dla społeczności lokalnej
– powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczną się w listopadzie br. Oddanie
do użytku całego kompleksu zaplanowano natomiast na przełom 2018 i 2019 r.

Imagine – informacje podstawowe

 • Łączna powierzchnia – 16 800 mkw. w standardzie klasy A (w dwóch budynkach)
  • 14 500 m kw. powierzchni biurowej
  • 2 300 m kw. powierzchni handlowo-usługowej
 • Liczba miejsc parkingowych – 356 w garażu naziemnym
 • Udogodnienia dla rowerzystów: 49 podwójnych stojaków rowerowych, szatnie, prysznice
 • Lokalizacja – Łódź, Specjalna Strefa Ekonomiczna (przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego
  i Śmigłego-Rydza)
 • Pracownia architektoniczna: DDJM Biuro Architektoniczne
 • Inwestor: Avestus Real Estate
 • Rozpoczęcie budowy: listopad 2017 r.
 • Zakończenie inwestycji: przełom 2018 i 2019 r.

Więcej informacji: www.imagineoffices.pl

 

Dodatkowe informacje:

 


Anna Rudnicka-Sipayłło

Advanced PR
e-mail: ars@advancedpr.pl
tel.: +48 22 642 10 26
kom.: +48 604 444 724

 

 

O Avestus Real Estate

Avestus Real Estate to wiodący deweloper, doradca oraz inwestor w sektorze nieruchomości
w Polsce i Europie Środkowej, obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma prowadzi projekty w Czechach, Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji, gdzie realizuje inwestycje biurowe, handlowe, wielofunkcyjne oraz mieszkaniowe. W regionie Europy Środkowo- Wschodniej posiada około 2 mln mkw. powierzchni komercyjnej w fazie rozwoju, zarządzania lub doradztwa leasingowego.

 

Avestus Real Estate jest znany w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych projektów biurowych, jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, czy park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu deweloperskiego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Obecnie w Polsce realizuje w Warszawie projekt Cube przy ulicy Postępu oraz projekt Imagine przy ul. Piłsudskiego w Łodzi.

 

Więcej informacji: www.avestusrealestate.com www.avestusrealestate.com

 

pobierz pdf